Budynek przy ul. S. Konarskiego 5

5 lutego 2008 r. o godz. 16.00 przemyska kultura oficjalnie wzbogaciła się o nowy obiekt. Wtedy to nastąpiło uroczyste przekazanie do użytkowania inwestycji pn. „Renowacja i adaptacja zabytkowego budynku w Przemyślu z przeznaczeniem na cele kulturalne”. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. W ceremonii otwarcia budynku spełniającego wszystkie współczesne wymogi (podjazdy dla niepełnosprawnych, winda itd.) uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich oraz reprezentanci przemyskich instytucji kultury.

konarskiego_1.jpeg

Przecięcia wstęgi przed wejściem na salę widowiskową dokonali: Andrzej Matusiewicz – Przewodniczący Zarządu Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Renata Nowakowska – Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla. Poświecenia obiektu dokonał Damian Bieńkowski – Gwardian Ojców Reformatów w Przemyślu. W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” w programie pt. „Wesele”.

 

Budynek przy ul. Stanisława Konarskiego 5 wybudowany w 1898 roku (dawny Dom Kultury Kolejarza) jest obecnie jedną z placówek Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Tutaj znajduje się Księgowość, Dział Wydawniczy, Biblioteka Naukowa oraz siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” wchodzącego w skład PCKiN ZAMEK. Budynek posiada salę widowiskową na sto miejsc siedzących, która w znaczący sposób wzbogaciła ofertę PCKiN ZAMEK.

Na skróty