Projekt dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa"

Logo projektu: Tytuł wydarzenia: „Polskie zrywy zbrojne 1768-918. 
Wymiar europejski, ogólnonarodowy i lokalny”

 

Tytuł wydarzenia: „Polskie zrywy zbrojne 1768-918. Wymiar europejski, ogólnonarodowy i lokalny”.

Projekt edukacyjno-popularyzatorski Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Opis Projektu:

Projekt o charakterze edukacyjnym i popularyzatorskim ma na celu przybliżenie jednego z najistotniejszych rysów XIX i XX-wiecznej kultury polskiej, jakim był (i jest) ethos powstańczy. Zostało to przedstawione przede wszystkim w ikonografii związanej z powstaniami jako wystawa reprodukcji obrazów – dzieł stanowiących inspirację dla wyobraźni zbiorowej Polaków. Obszerny komentarz do owych obrazów oglądający znajdą w katalogu towarzyszącym wystawie. Czytelnik znajdzie w nim również próbę wyjaśnienia zjawiska sztuki narodowej, która w dobie zaborów stała się substytutem braku normalnego życia politycznego i wolności wypowiedzi.

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zachęca do kontaktu w sprawie możliwości bezpłatnego udostępnienia wystawy zainteresowanym instytucjom, stowarzyszeniom a zwłaszcza szkołom. 

Do 16-tu plansz wystawienniczych dołączamy Państwu albumowy katalog zawierający materiał ikonograficzny, wzbogacony szczegółowym komentarzem, służącym za pomoc dydaktyczną. 


Pliki do pobrania:

PDFPobierz - POLSKIE ZRYWY ZBROJNE 1768-1918 Wymiar europejski, ogólnonarodowy i lokalny (Wyobrażenia artystyczne) - KATALOG WYSTAW (35,66MB)


Ważna informacja

W sprawie udostępnienia wystawy prosimy o kontakt z Działem Wydawniczym PCKiN ZAMEK tel. 16 678-50-62 w. 32.


Relacja fotograficzna z otwarcia wystawy i koncertu fortepianowego „Brzmienia Wolności” w dniu 10 listopada 2023 r. 

 


Wydarzenia realizowane w ramach dofinansowania:
 
Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 15-11-2023 14:43 Modyfikował(a): PCKiN ZAMEK Data modyfikacji: 21-11-2023 11:15

Na skróty