10 marca 2024 r. godz. 18.00 – „APETYT NA CZEREŚNIE” musical Agnieszki Osieckiej

Termin wydarzenia: 10 marca 2024 r. godz. 18.00
Nazwa wydarzenia: „APETYT NA CZEREŚNIE” musical Agnieszki Osieckiej
Miejsce wydarzenia: Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Warunki udziału: Bilety w cenie 90 zł (sala) i 70 zł (balkon) do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13 tel. 16 675 01 82, online na kupbilecik.pl oraz przed spektaklem na Zamku Kazimierzowskim 

Opis wydarzenia 

„Apetyt na czereśnie" to musical oparty na tekście Agnieszki Osieckiej. Mimo że tekst powstał kilkadziesiąt lat temu, jest aktualny do dzisiaj i ciągle obecny na scenach teatralnych.
Ona i On. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Zaraz pociągi odjadą i powiozą ich w dwie różne strony. Ona wraca z rozprawy rozwodowej, on też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni obojgu nie udał się. Wspominają, dyskutują, kłócą się.
Chcą zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... Urok i sedno musicalu „Apetyt na czereśnie" tkwi właśnie w tej ich rozmowie, którą wymyśliła mistrzyni słowa Agnieszka Osiecka – poetka, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. 
Atutem przedstawienia są piosenki, które przenoszą ich rozmowę w zupełnie inny wymiar dostępny tylko dzięki tej autorce.
Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską, aktorkę teatralną, filmową ("Ja Wam pokażę"; "Jutro idziemy do kina") i piosenkarkę, Rafała Olbrychskiego, piosenkarza i aktora filmowego oraz pianistkę Lenę Ledoff.
Czeka ich zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.

  • Tekst: Agnieszka Osiecka
  • Muzyka: Maciej Małecki
  • Adaptacja: Anna Seniuk
  • Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski
  • Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska
  • Kostiumy: Wiganna Papina
  • Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz
  • Obsada: Maria Niklińska, Rafał Olbrychski
  • Przy fortepianie: Lena Ledoff

Plakat zapraszający na wydarzenie

Plakat zapraszający na wydarzenie: „APETYT NA CZEREŚNIE” musical Agnieszki Osieckiej

Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 31-01-2024 09:04 Modyfikował(a): PCKiN ZAMEK Data modyfikacji: 07-02-2024 14:49

Na skróty