3 lutego 2024 r. – Perły Muzyki Rozrywkowej – GALA KARNAWAŁOWA

Karnawał – sięgający swoimi korzeniami średniowiecza zachodnioeuropejski zwyczaj radosnej zabawy, który na naszym gruncie nabrał swoistego charakteru i polskiego wyrazu, narodowego temperamentu zgodnego z polską tradycją i obyczajem, ma swoje ugruntowane miejsce w kalendarzu imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Dlatego też z wielką przyjemnością PCKiN ZAMEK zorganizowało kolejną (trudno zliczyć już którą) GALĘ KARNAWAŁOWĄ, tym razem zatytułowaną „Perły muzyki rozrywkowej”.

 

W programie przyjętego entuzjastycznie przez widzów spektaklu muzycznego, który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego znalazły się najpiękniejsze piosenki z repertuaru, który pokochał cały świat m.in.: Deszczowa piosenka,  Kocham cię życie, Nie dokazuj, I wyll always love you, Quando Quando i wiele innych. Nie brakowało dobrego humoru i wspólnego śpiewania. Na zamkowej Gali wystąpili: Grażyna Brodzińska, Anna Sokołowska–Alabrudzińska, Jacek Wójcicki, Dariusz Kordek. Ulubieńcom publiczności towarzyszył zespół instrumentalny pod kierunkiem Macieja Niecia. Wieczór prowadził reżyser koncertu Łukasz Lech.
Każdy koncert karnawałowy w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zyskuje okolicznościowy wymiar. Tym razem również przygotowano dodatkowe atrakcje-atrybuty na ten wieczór. Na samym początku, aby namacalnie poczuć atmosferę tego wieczoru, każdy kto wchodził do foyer otrzymywał specjalnie przygotowaną na tę okazję maseczkę karnawałową. Można było zrobić sobie pamiątkową fotografię w karnawałowych nakryciach głowy na tle – przygotowanej również specjalnie na tę okazję – ścianki do zdjęć. Iście hollywoodzki entourage. Dla wszystkich przybyłych „funkcjonowała” samoobsługowa kawiarenka z kawą i herbatą oraz słodkimi dodatkami, które można było spożywać przy stojących w foyer stolikach.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 06-02-2024 13:24 Modyfikował(a): PCKiN ZAMEK Data modyfikacji: 06-02-2024 13:28

Na skróty