4 lutego 2024 r. - „KARNAWAŁ Z ANIOŁAMI” wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Cicińskiej

Jolanta Cicińska jako malarka z wystawą indywidualną zagościła w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK już po raz trzeci. Wernisaż pierwszej wystawy odbył się prawie dziesięć lat temu, dokładnie 12 grudnia 2014 r. Drugi raz Jolanta Cicińska prezentowała swoje prace w Zamku Kazimierzowskim podczas wystawy w dniach 15 XII 2017 r. – 28 I 2018 r. Trzecią, aktualną wystawę malarstwa, której wernisaż odbył się 4 lutego 2024 r. w GALERII ZAMEK można podziwiać do 12 marca br.

 

Jolanta Cicińska sama o sobie:
Malarstwem zajmuję się od 2010 roku. Należę do Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego przy CK w Przemyślu. Moją ulubioną techniką malarską jest akryl. Z zawodu jestem nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem pływania. Połączyłam kulturę fizyczną i sztukę w myśl idei Pierre De Coubertena. Kocham podróże i to one są inspiracją mojej twórczości. W pamięci zachowuję ciekawych ludzi, miejsca i zjawiska, później przenoszę je na płótno. Wykorzystuję własną inwencję, wrażliwość na świat kolorów, nastrojów, tworząc obrazy na pograniczu fantazji i rzeczywistości. Uważam, że oprócz pracy zawodowej, każdy powinien mieć swoje pasje, rozwijać je i realizować się poprzez nie. Brałam udział w wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz plenerach malarskich. Moje prace były licytowane na aukcjach charytatywnych. Ponadto wiele obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą ( Włochy, USA, Szwecja).

Podczas spotkania z autorką prezentowanych prac wystąpił Zespół Taneczny „KORALIK” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Młodzi adepci sztuki tanecznej zaprezentowali taniec współczesny.

Tekst: Tomasz Beliński
Fotografie: Tomasz Beliński, Adam Tułacz

Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 07-02-2024 09:14 Modyfikował(a): PCKiN ZAMEK Data modyfikacji: 07-02-2024 09:15

Na skróty