19 kwietnia 2024 r. – „Kwiaty Na Żywopłocie” koncert zespołu KOBRANOCKA

Opis wydarzenia: 

Kobranocka to legendarna toruńska kapela, jest znana i lubiana przez wszystkie pokolenia Polaków, gra nieprzerwanie już prawie 40 lat. Początki grupy sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Zespół w swoim czynnym istnieniu wydał 13 płyt, supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses i Scorpions. Wielokrotnie koncertował poza  granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech. W Polsce zespół zapraszany był wielokrotnie na największe imprezy medialne jak choćby  Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin. Podczas nagrywania płyt bardzo często zapraszali do współpracy Polskie Gwiazdy takie jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz, Ewelina Flinta. Największymi Hitami zespołu są: „Kocham Cię Jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Hipisówka”, „List z pola Boju”.

Galeria zdjęć z wydarzenia

 

Ciąg dalszy opisu wydarzenia: 

Podczas koncertu w Zamku Kazimierzowskim, siedzibie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, fani mogli sobie przypomnieć czasy - młodsi poczuć to po raz pierwszy – kiedy muzyka była czymś więcej, niż tylko dźwiękami, słowa miały głębszy sens, a Artyści byli bohaterami czasów PRL-u i młodej demokracji.

Choć kapeli do „czterdziestki” niewiele brakuje, publiczność potrafi rozgrzać do czerwoności. Większości zgromadzonych w zamkowych murach, repertuar koncertu przywracał wspomnienia muzycznych klimatów z lat młodości. Na widowni obecni byli również przedstawiciele młodszego pokolenia fanów rocka, ale zarówno jedni jak i drudzy nie oszczędzali gardeł na głośne śpiewanie przebojów Kobranocki.


Autorstwo:
Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 22-04-2024 11:57

Na skróty