18 maja 2024 r. – ZWIEDZANIE ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO z przewodnikami oraz inne atrakcje w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”

„Noc Muzeów” to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu, w godzinach wieczornych i nocnych. Właśnie wtedy, specjalnie dla coraz większej liczby odwiedzających, organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje.

 

Zamek Kazimierzowski to jeden z najcenniejszych zabytków i jednocześnie charakterystyczny element pejzażu naszego miasta. Od zawsze „kusi” turystów swoim urokiem. Poza walorami historycznymi, „eksponowana” jest tutaj również kultura. Dzięki swojemu gospodarzowi, Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, bije tu „kulturalne serce miasta”.

18 maja 2024 r. a ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów” odbyło się tutaj zwiedzanie zabytkowego obiektu z przewodnikami w godzinach 18.00-22.00: wejścia w godzinach 18.00, 19.00, 20.00 i 21.00. Dla ogromnej liczby zwiedzających udostępnione zostały wszystkie „zakątki” Zamku z basztami widokowymi, lochami, ekspozycjami ilustrującymi dawną świetność, a także wszystkie wystawy prac plastycznych. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających o godzinie 20.30 był spektakl pt. „THE SOUL” oparty na „Dziadach” Adama Mickiewicza w wersji anglojęzycznej w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej UNINVITED z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.

Tekst: Tomasz Beliński
Fotografie: Marzena Opaluch i Piotr Pruchnicki

Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 20-05-2024 10:18

Na skróty