28 maja 2024 r. – Dzieci dzieciom „MARZENIA DZIEWCZYNKI” widowisko teatralno-muzyczne z okazji Dnia Dziecka

Przedstawienie teatralno-muzyczne „MARZENIA DZIEWCZYNKI” w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 19 w Przemyślu powstało na kanwie baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Gościnnie w widowisku wystąpiła przemyślanka, śpiewaczka (sopran) Renata Johnson-Wojtowicz.
Historia przedstawiona na scenie Zamku Kazimierzowskiego to jedna z najbardziej wzruszających baśni, która opowiada historię małej dziewczynki, to opowieść zaklęta w małym płomyku ognia. Dawna, niezwykła historia małej dziewczynki z zapałkami, która znalazła się w niewyobrażalnie trudnej sytuacji, staje się aktualna również w naszych czasach. Wszyscy dobrze znamy finał tej bajki, jednak tym razem było inaczej.

 
Bajeczna scenografia, świetnie dobrana muzyka, autorska gra dzieci, barwne stroje i fabuła przedstawiona w nietypowej formie, to wszystko oczarowało widzów, w większości w podobnym wieku do aktorów.

Miłym akcentem tego wydarzenia było wręczenie szefowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renacie Nowakowskiej pięknie opakowanego podziękowania za owocną współpracę przez panią dyrektor Przedszkola nr 19 w Przemyślu Marię Marcinkiewicz.  
Kolejną pozycją programową związaną z tegorocznym Dniem Dziecka będzie (2 czerwca br. o godz.19.05) widowisko muzyczno-teatralne W KRAINIE CZARÓW - SPACER PO ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAŚNI, w którym wystąpią: Przemyski Akademicki Chór Kameralny „Ludus Vocalis”, Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „ Vox Iuventum” oraz Chór „ Fortis” I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.


Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

 

Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 28-05-2024 13:45 Modyfikował(a): PCKiN ZAMEK Data modyfikacji: 28-05-2024 13:45

Na skróty