8–19 LIPCA 2024 roku - Przemyski Festiwal Muzyczny Salezjańskie Lato

Termin wydarzenia:  8-19 lipca 2024 r. 
Nazwa wydarzenia: Przemyski Festiwal Muzyczny Salezjańskie Lato 
Miejsce wydarzenia: Przemyśl 
Warunki udziału: Wstęp wolny 

Zainaugurowany w 2000 roku Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne odwołuje się do tradycji Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej działającej przy Parafii Salezjanów w Przemyślu i jest kontynuacją wielowiekowej działalności muzycznej kultywowanej w Przemyślu. Festiwal jako jedna z najważniejszych imprez muzycznych na Podkarpaciu zdążył zaskarbić sobie wśród melomanów szerokie grono wiernych słuchaczy. 

Przemyski Festiwal SALEZJAŃSKIE LATO jest imprezą prestiżową, a długoletnia historia, różnorodność repertuaru i gatunków muzycznych prezentowanych podczas koncertów sprawia, że każda edycja jest wyjątkowa i niepowtarzalna. 

Kolejna, dwudziesta czwarta już edycja składa się z dziesięciu koncertów i potrwa od 8 do 19 lipca. Tegoroczny Festiwal będzie swoistym świętem, sceną młodych artystów, oprócz uznanych muzyków wystąpią studenci i uczniowie - uczestnicy kursów Letniej Akademii Trąbki.

Prezentacje muzyczne odbędą się w Kościele o.o. Karmelitów, Kościele Salezjanów, Towarzystwie Muzycznym oraz w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego.

Plakat: Przemyski Festiwal Muzyczny Salezjańskie Lato

Serdecznie zapraszamy.

Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 02-07-2024 14:29

Na skróty