15.02.2025r. /sobota/ godz. 18.00 | Koncert Walentynkowy. Zespół „Grzane Wino”
Koncert Walentynkowy. Zespół „Grzane Wino”
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu
Bilety w cenie 60 zł | 80 zł na stronie grzane.pl oraz przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.
Opis wydarzenia
Grzane Wino to zespół, który tworzy muzykę akustyczną z gatunku piosenki literackiej, śpiewanej poezji czy jak niektórzy mówią ballady folkowej (tzw. Krainy Łagodności). Chętnie wykracza poza rejony spokojnego nurtu, ukazując swoją wirtuozerię w zagrywkach irlandzkich oraz improwizacji na scenie. Poetyckie, poruszające teksty Bożeny Spryńskiej ubrane w ciepłe dźwięki skrzypiec i harmonijki ustnej wzruszają, bawią i zachęcają do refleksji.
Lista sukcesów festiwalowych zespołu jest bardzo długa. Zespół od 2016 roku wygrywa najważniejsze turystyczne i poetyckie festiwale w Polsce, czego zwieńczeniem jest Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Interporta w roku 2020. Owocem podbojów festiwalowych i pracy twórczej są cztery albumy “Bieszczady”, “Zielone Pudełko”, “Melodie Nocy” i “Po tamtej stronie gór”, które powstały w niespełna 6 lat. Zespół grywa koncerty na scenach rozgłośni radiowych, domów kultury, ale również scenach plenerowych. Należy wspomnieć również o takich sukcesach jak koncert w Trójkowym Studio Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej czy występ wokalisty zespołu w programie telewizyjnym “Szansa na Sukces”.
Marcin Iżela: wszechstronny artysta, który zdobywa uznanie jako lider, wokalista i kompozytor. Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu na kierunku Gitary Jazzowej, uczeń Piotra Domagały. Jego muzyczna podróż obejmuje zespoły, które tworzył z pogranicza bluesa, jazzu oraz ballady folkowej. Pomimo spokojnego charakteru, energetyczne występy na scenie podkreślają pasję i zaangażowanie w tworzenie muzyki.
Marcin to nie tylko muzyk, ale również inspirujący twórca, który nieustannie poszukuje nowych form wyrazu w świecie poezji śpiewanej. Jego talent, kreatywność i zaangażowanie w sztukę czynią go jednym z czołowych przedstawicieli współczesnej sceny tzw.”krainy łagodności”
(gitara akustyczna i śpiew).
Piotr Zapart: wybitny gitarzysta fingerstyle, wykorzystujący na gitarze techniki perkusyjne, w sposób porównywalny do mistrzów jak Chet Atkins czy Tommy Emmanuel. Jego umiejętności obejmują nie tylko virtuozerską grę na gitarze akustycznej, ale również śpiew, kompozycję i aranżacje utworów. Piotr kształtuje własny, unikalny styl muzyczny, tworząc niezwykłe połączenie dźwięków, lekkości zagrywek i pięknych melodii. Jego talent w świecie fingerstyle nie tylko przypomina o tradycji mistrzów, ale również przynosi nowe, innowacyjne brzmienia, podkreślając go jako cenionego artystę w środowisku muzyki akustycznej (gitara akustyczna i śpiew).
Paweł Czop: absolwent szkoły muzycznej w Nowym Sączu, to nie tylko utalentowany skrzypek, ale także aktywny uczestnik wielu folkowych projektów. Jego muzyczne aranże wnoszą do zespołów góralski temperament, czyniąc go cenionym artystą, który wyraża tradycję i pasję na polu muzyki poetyckiej i folkowej (skrzypce i mandolina).
Stefan Ryszkowski: Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale aranżacji. Współpracował z wieloma zespołami i gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Od 1990 roku jest ściśle związany z Rzeszowską sceną muzyczną, którą tworzył, kształcąc kolejne pokolenia muzyków. Znany jako muzyk sesyjny w wielu projektach jazzowych, rockowych i folkowych (gitara basowa)
Andrzej Zając: wybitny artysta bluesowy, zaliczany do elity rzeszowskich bluesmanów, wyróżnia się nie tylko umiejętnością gry na harmonijce ustnej, ale także niezwykłą energią i wyjątkowym “feelingiem”. Jego muzyczna ekspresja doskonale współgra z bluesowym brzmieniem, czyniąc go niezapomnianym wykonawcą na lokalnej scenie muzycznej. Znany jest z udziału w wielu projektach muzycznych, gdzie jego pasja i zaangażowanie zawsze przyciągają uwagę. Jako harmonijkarz, Andrzej nie tylko przywołuje tradycyjne melodie bluesowe, lecz także eksperymentuje, dodając nowe wymiary do swojej sztuki. Jego muzyczna wrażliwość i zdolność do przekazywania emocji poprzez harmonijkę ustną sprawiają, że jest cenionym artystą zarówno wśród fanów bluesa, jak i kolegów z branży. Jego miejsce w czołówce rzeszowskich bluesmanów potwierdza nie tylko doświadczenie, ale także nieustanny rozwój i poszukiwanie nowych środków wyrazu w świecie muzyki folkowej (harmonijka ustna).
Plakat informujący
Lokalizacja wydarzenia na mapie