Monika Urlik „TIME OF MY LIFE” Koncert Andrzejkowy

23 listopada 2023 r. godz. 19.00 – Monika Urlik „TIME OF MY LIFE” Koncert Andrzejkowy

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13 tel. 16 675 01 82, online na Kup Bilecik.pl oraz na godzinę przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim

Monika Urlik 

Wokalistka, skrzypaczka, dyrygent chóralny, kompozytorka, autorka tekstów.

Obecnie studentka UMFC na wydziale śpiewu solowego, specjalizacja muzyka dawna.

W 2006 zdobyła główna nagrodę w międzynarodowym festiwalu Pepsi Vena Festiwal za swój utwór Time after time . W 2006 zdobyła także nagrodę prezydenta miasta Sopot na festiwalu Top Trendy także za utwór Time after time . 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. 

9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Nie wie nikt. W pracy nad albumem wspomagali ją m.in. Aleksander Milwiw-Baron. Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu Prawo Agaty.

W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce.

Obecnie pracuje nad kolejnym albumem ze szwedzkim producentem Niklasem Bergqust.

Przewodnicząca jury lub członek jury w wielu konkursach wokalnych m.in  w Krakowie, Koninie, w Warszawie. Prowadzi masterclass dla przyszłych i obecnych adeptów sztuki wokalnej w całej Polsce. 

Śpiewała w filmowej wersji disneyowskiego” Krola Lwa” oraz w obecnej wersji filmowej „ Pinokio” wciela się w postać błękitnej wróżki, która oryginalnie wykonuje Cynthia Erivo. 

W roku 2023 dostała złoty medal na międzynarodowym festiwalu muzyki klasycznej w Londynie: Best Classical Musicians Awards w kategorii Best Baroque Performance 

Została także wokalistka roku w plebiscycie portalu Muzykoholicy.com.

Współpracuje z orkiestrą kaliską oraz orkiestrą  muzyki filmowej pod batutą Przemysława Piotra.

Monice Urlik towarzyszyć będą muzycy: Daniel Nicieja, Marek Błaszczyk oraz Konrad Skowroński.

plakat_urlik_a4_1150_x_2000.jpeg

Opublikował(a): PCKiN ZAMEK Data publikacji: 31-10-2023 18:18 Modyfikował(a): PCKiN ZAMEK Data modyfikacji: 31-10-2023 18:18

Na skróty